درباره شرکت معدن نگار نوین

توسط admin ژانویه 31, 2020

شرکت معدن نگار نوین در سال ۱۳۷۷ توسط جمعی از اساتید دانشگاهی و متخصصین معدن تأسیس گردید. از زمان بدو تأسیس در پروژه های زمین شناسی و معدنی فعالیت داشته است. در سال۱۳۸۲ و پس از اخذ مجوز لازم از معاونت اسلحه و مهمات، شروع به فعالیت در زمینه ارائه خدمات مواد ناریه (مهندسی انفجار) نموده و تاکنون در بیش از۴۰۰ پروژه در سطح کشور اقدام به عملیات حفاری، آتشکاری، استخراج مواد معدنی، حفر تونل و ترانشه نموده است. به دلیل برخوردار بودن از اعضاء هیأت علمی دانشگاههای معتبر کشور در بدنه سهامداری خود، در ارتقاء سطح همکاری دانشگاه و صنعت و تعریف و اجرای پروژه های تحقیقاتی گامهای موثری برداشته، بطوریکه ضمن ارائه خدمات مشاوره به شرکت ها و سازمان ها، زمینه انجام تعدادی پایان نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فراهم گردیده است. در حال حاضر ۲۰ نفر متخصص در حوزه های مهندسی معدن و علوم زمین شامل پنج نفر دکتری ، پنج نفر کارشناس ارشد و ۱۰ نفر کارشناس بصورت تمام وقت و یا پاره وقت با شرکت همکاری دارند و هیأت مدیره شرکت ترکیبی از دو نفر دکترای معدن، دو نفر کارشناس ارشد معدن و یک نفر کارشناس معدن می باشد.
این شرکت از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۵ با راه اندازی آزمایشگاهی در استان سمنان، ارائه خدمات مهندسی در زمینه آنالیز نمونه های سنگ، خاک و آب را آغاز نموده و در این راستا، تنها نماینده رسمی شرکت تحقیقات مواد معدنی کانساران بینالود در استان سمنان می باشد. همچنین در ارائه خدمات مکانیک سنگی و ژئوتکنیک تفاهم نامه همکاری با دانشگاههای بزرگ کشور را دارد.
این شرکت دارنده پروانه بهره برداری معدن آهک تپال نوین واقع در شمال غرب شهرستان شاهرود می¬باشد. در همین راستا و با بکارگیری دانش تخصصی مجموعه، مطالعه و بررسی امکان تولید PCC (کربنات کلسیم ترسیبی) به منظور استفاده در صنایع کاغذسازی و سایر صنایع از قبیل رنگ و پلاستیک، چرم، دارویی، آرایشی، غذایی، پاک کننده ها، شیشه و سرامیک و غیره انجام شده و انشاء الله در آینده ای نزدیک، گامهای عملی در زمینه فرآوری سنگ آهک و تولید PCC توسط شرکت برداشته خواهد شد.